RoboPies Teksta w Jedynce Drukuj Email
Wpisany przez Benjamin Golletz & Małgorzata Barć

Z okazji Dnia Chłopaka przekazujemy Wam psiaka. Pies ten jest robotem, dlatego nie jest kłopotem. Wyprowadzać go na dwór nie trzeba i nie posiusia na podwórku drzewa... ;) Zobacz wydarzenie na YouTube Jedynka.

Uczniowie z koła komputerowego już poznają elektronicznego psiaka...

W latach 90', wiele dzieciaków marzyło o robotach i innych zabawkach tego typu. Wśród wielu zabawek, wieloma funkcjami wyróżnił się Tekno, jeden z popularniejszych amerykańskich robotów z tamtych lat. Swego czasu nawet amerykański magazyn Toy Wishes, uznał go za najlepszego robota w najniższej cenie. W 2007 roku wyszedł jego nowy model, jednak niewiele różnił się od oryginału. Szokiem technologicznym jednak okazał się model z 2013 roku, znany w Europie jako Teksta, stworzony przez Character Toys, licencjonowany i projektowany przez ToyQuest. Można było go uczyć za pomocą iPadów, i tabletów z Androidem. Od 1 dnia jesieni robot ten jest także w naszej szkole.

Zdjęcia - iPhone 5