Szkolny Dzień Języków Drukuj Email
niedziela, 12 marca 2017 20:31

W czwartek 9 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Języków. Było to zwieńczenie trzymiesięcznej pracy metodą projektu. Uczniowie wszystkich klas przedstawili swoje prezentacje.

Projekt obejmował kilka zadań: opanowanie tekstu kanonu "Panie Janie" w języku polskim, angielskim i niemieckim, przedstawienie prezentacji języków: polskiego, angielskiego i niemieckiego oraz krajów, gdzie te języki są używane, wykonanie prac plastycznych na temat postaci baśniowych charakterystycznych dla poszczególnych krajów (klasy 1-3) i charakterystycznych budowli (klasy 4-6) oraz prezentacja książek anglo- i niemieckojęzycznych. Prezentacje krajów i języków odbyły się w formie konkursu, a oto laureaci: w kategorii klas 1-3:

I miejsce klasa 2 b - Anglia, język angielski;

II miejsce klasy 1 a - Polska, język polski i 3 b - USA, język angielski;

III miejsce klasa 2 a - Szwajcaria, język niemiecki;

IV miejsce klasa 3 a - Niemcy, język niemiecki.

W kategorii klas 4-6:

I miejsce klasa 4 a - Niemcy, język niemiecki

II miejsce klasa 5 a - Australia, język angielski

III miejsce klasa 6a - Polska, język polski

Nagrody dla klas - dofinansowanie do imprez klasowych, ufundowała Rada Rodziców.