Piękna i Bestia. Powitanie wiosny w kinie! Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

21 marca uczniowie Strzeleckiej Jedynki przywitali wiosnę udając się na seans filmowy do Multikina w Zabrzu. ?Piękna i Bestia? ? niegdyś klasyczna francuska baśń ludowa, później kultowa animacja, dziś podana w nowej aktorskiej wersji. Piękna, czyli Bella (w tej roli zjawiskowa Emma Watson), jest nie tylko zapaloną czytelniczką, dziewczyna ma także smykałkę do mechaniki.

Nowa ?Piękna i Bestia? to przede wszystkim cudowna scenografia, świetne aktorstwo i wpadające w ucho piosenki. Twórcy filmu doprawili fabułę kilkoma mniejszymi i większymi wątkami oraz znacząco wyeksponowali postacie wcześniej tylko przemykające po drugim planie. Dowiadujemy się więcej o matce Belli czy przeszłości Gastona. Poznajemy także bliżej służących na zamku Bestii i odkrywamy, że tym razem kwestia odczarowania Księcia jest dla Płomyka (Ewan McGregor), Trybika (Ian McKellen) i reszty kwestią życia lub śmierci.

Nigdy wcześniej studio Disneya nie nakręciło na nowo swojego wielkiego przeboju zachowując konwencję musicalu. Najnowsza ?Piękna i Bestia? kojarzyć się może z wystawnymi hollywoodzkimi musicalami z lat 40 ubiegłego wieku. Scenografii i kostiumów tu się nie żałuje, kolejne muzyczne partie są jeszcze bardziej rozbudowane od poprzednich, a kalejdoskop barw potrafi oszołomić nawet najbardziej wprawnego kinomana. Starsze piosenki nierzadko wydłużono, dopisano także kilka nowych utworów.

A co na to nasi uczniowie? Uczniowie Strzeleckiej Jedynki z życzliwością przyjęli nowa wersję filmu. Seans zakończył się nawet oklaskami...

Gdyby nie wszechobecna komercja w postaci przybyłych zza oceanu "zestawów kinomana"...

... dużo pracy trzeba, aby dotarło do wszystkich, że napoje tak popularne wszędzie i ogólnie dostępne, niekoniecznie są dobre dla naszego zdrowia... Wszystko jak zwykle, tkwi w szczegółach... wypić jedna colę, dwie? Ile litrów dziennie? Czy bardziej szkodzi cukier czy aspartam?

Wiosna kinomana przywitana... :)

 
Copyright © 2019 Cyfrowa Strzelecka Jedynka