Dziewczyny z Jedynki najlepsze! Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik   

Zakończył się konkurs plastyczny - 100 pomysłów na zagospodarowanie Placu Żeromskiego. Nasze dziewczyny najlepsze! Nagroda - Tablet Samsunga - powędrował do Kasi i Natalii. Wielkie gratulacje za piękny sukces.

30 marca 2017 roku odbyło się podsumowanie konkursu 100 Pomysłów na Żeromskiego. Przybyło wielu uczniów - z Kadłuba, Rozmierki, Szymiszowa oraz Strzelec Opolskich. Pan wiceburmistrz Józef Kampa wraz z panią architekt uroczyście przywitali zebranych. Po omówieniu celów konkursu, jego przebiegu i pomysłów na wykorzystanie najlepszych prac odbyło się podsumowanie konkursu  i rozdanie nagród. Na III miejscu znalazły się uczennice z naszej szkoły: Magdalena Dobrowolska i Justyna Stebnicka wraz z uczestnikami z innych szkół. Jedno z dwóch pierwszych miejsc zdobyły uczennice ze Strzeleckiej Jedynki - Natalia Kwiatkowska i Katarzyna Kraik.

A oto, jak dziewczyny opisują swoje zwycięstwo i pracę nad projektem:

"Naszą nagrodą był tablet Samsung Galaxy Tab E, szkoda, że nagroda nie była podzielna. Jak się podzielić takim sprzętem? Jesteśmy z siebie bardzo dumne, że odniosłyśmy taki sukces. Oczywiście gratulujemy pozostałym uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów! Na początku przedstawiłyśmy sobie nasze pomysły i starałyśmy się je ze sobą połączyć. Pracę wykonałyśmy komputerowo i opisałyśmy ją. Na wykonanie naszego projektu placu Żeromskiego poświęciłyśmy 2 dni. Podczas robienia naszej pracy świetnie spędziłyśmy razem czas. Postanowiłyśmy, że usunięte zostaną latarnie, piramidy oraz szachownica. Pomnik zostałby nieco cofnięty. Zaplanowałyśmy, że na środku placu zostałaby umieszczona fontanna z podobizną Stefana Żeromskiego. Za fontanną powstałyby dwie mozaiki: Jedna z herbem Strzelec Opolskich, a druga z mapą naszego miasta".

 
Copyright © 2019 Cyfrowa Strzelecka Jedynka