Udzielanie pierwszej pomocy Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Morawiec-Bartczak

Od naszej reakcji na wypadek zależy życie drugiego człowieka. Uczniowie z PSP nr 1 i PSP nr 2 uczą się na różnorodnych zajęciach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, gdyż zdają sobie sprawę, że tylko pierwsze 4 minuty pozwolą na uratowanie mózgu przed nieodwracalnymi zmianami. W dniu 11 września 2019 roku uczniowie z klas ósmych umieścili na schodach naklejki edukacyjne z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Morawiec-Bartczak

2 września 2019 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich  rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020. W uroczystej inauguracji uczestniczyli szacowni goście Państwo Agnieszka i Alfons Gruszka mieszkańcy Suchych Łanów, którzy  symbolicznie  włączyli się w akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Przerwany marsz". Celem Akcji było upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Społeczność Uczniowska wraz z gośćmi upamiętniła pamięć Polskich Dzieci Wojny, którym brutalnie przerwano na czas wojny edukację.

Zakończenie roku szkolnego 2019 Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz

19 czerwca 2019 roku, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Kozielskiej 34. Zakończony rok szkolny 2018/2019 różnił się, jak każdy, od poprzednich specyfiką realizowanych projektów, konkursów, programów. W wymienionych działaniach brali udział uczniowie, ale także zaangażowano w większym stopniu rodziców.

Strajk Nauczycieli PSP 1 zawieszony! Drukuj Email
Wpisany przez Sabina Knopik