Publikacje nauczycieli
Doświadczenia uczestnika międzynarodowego kursu dla nauczycieli Drukuj Email

"Deutsch lernen, Wien erleben", czyli w doświadczając Wiednia uczyć się języka niemieckiego - to motto Acti Lingua ? wiedeńskiej szkoły językowej, która obok normalnych kursów językowych dla obcokrajowców zarówno dla młodzieży jak i osób dorosłych, co roku organizuje kursy metodyczne dla nauczycieli języka niemieckiego Deutschlehrerkurs, który przeznaczony jest dla nauczycieli z różnych krajów. Tym razem grupa składała się z uczestniczek z Polski i Włoch, co pozwoliło nie tylko na doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, ale także na wzajemna wymianą doświadczeń.

Mój udział w kursie możliwy był dzięki programowi stypendialnemu Comenius ?Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej?.

Więcej…
 
Napisali o nas w biuletynie Kuratorium Oświaty w Opolu Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako jedyna szkoła w województwie opolskim wykorzystujemy w procesie dydaktycznym oraz w ramach wewnątrzszkolnej ewaluacji interaktywny system szybkiej odpowiedzi "Testico".

Więcej…
 
10 lat edukacji w terenie Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

10 lat edukacji w terenie - Realizacja edukacji przyrodniczej w obszarach chronionych, to publikacja jubileuszowego, Ogólnopolskiego Forum Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych we Wrocławiu, która zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Przyrodniczy Projekt Edukacyjny. (.pdf)

 
Inowacyjny Nauczyciel Drukuj Email
Wpisany przez Henryk Mielcarz   

Ile zmierzę, tyle wiem o stanie lokalnego środowiska przyrodniczego - to tytuł pracy zgłoszonej do 3 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Innowacyjny Nauczyciel. Przygotowana w konkursie strona internetowa.

 
Jak wychowywać mądrze? O roli rodziców w procesie wychowania Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rodzina jest najlepszym środowiskiem rozwojowym dla dziecka, zapewnia mu - obok realizacji potrzeb fizycznych - przede wszystkim podstawowe potrzeby psychiczne: miłości, życzliwości, ciepła uczuć, kontaktu społecznego, samourzeczywistnienia i szacunku.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2
Copyright © 2019 Cyfrowa Strzelecka Jedynka